Home / O firmie

O firmie

O nas

Poznaj firmę Motto Wear – markę odzieżową dla pasjonatów motocykli i wielbicieli miejskiej wygody i stylu. Pomysł na firmę zrodził się z pasji, zajawki i potrzeby – jako motocykliści chcemy czuć się bezpiecznie, ale też wyglądać dobrze po zejściu z motocykla. Skoro produkty żadnej firmy nie były nam w stanie tego zapewnić, postanowiliśmy założyć własną. Zaczęliśmy produkcję ubrań w 2002 roku i krótko po tym weszliśmy na zagraniczne rynki. Jesteśmy dumni z tego, że przez te wszystkie lata nie straciliśmy swojego lokalnego charakteru i cała produkcja nadal odbywa się w Europie.

Zawsze chcemy być pierwsi, dlatego od 2012 roku, w produkcji naszych spodni, wykorzystywaliśmy najnowocześniejszą szwajcarską technologię CT. To złożony materiał nieścierny, połączony przędzą wielowłóknową poliamidu PA6.6 – ta kombinacja zapewnia maksimum bezpieczeństwa i ochrony, zachowując przy tym komfort i wygodę noszonej odzieży. Jako pierwsza firma oferująca ubrania motocyklowe z dżinsu, zaczęliśmy stosować bardzo cienkie i lekkie ochraniacze D3O – wszyte wewnątrz spodni, są niewidoczne na pierwszy rzut oka, ale w trakcie upadku zmieniają swoje właściwości, reagując na uderzenie i absorbując jego siłę. Chroniąc w ten sposób miejsca najbardziej narażone na urazy, czyli kolana i biodra.

Nie ustajemy w poszukiwaniach i w ramach dalszego rozwoju, zaczęliśmy produkować nasze jeansy w oparciu o przełomową technologię Armalith®. Wystarczy jedna warstwa ubrań wykonanych w tej technice, aby zapewnić, identyczną jak odzież ze skóry, ochronę w trakcie upadku na większości nawierzchni! Technologia ta posiada certyfikat Europejskiej Normy CE13595-2, co nie tylko daje nam pewność i bezpieczeństwo, ale też komfort jazdy, wygodę i świetny wygląd.
Aktualnie, wszystkie ubrania motocyklowe mają dodatkowe wzmocnienia z oryginalnego materiału Kevlar® DuPont™ (DuPont™ and Kevlar® are trademarks or registered trademarks of E.I. du Pont de Nemours and Company), aby zabezpieczyć ciało na linii bioder, kolan i ud. Jesteśmy dumni, że nasza marka przeszła wszystkie testy i otrzymała certyfikat FprEN 17092-4:2019 “A”. Jest to wyznacznik gwarancji najwyższej jakości, bezpieczeństwa oraz komfortu noszonych ubrań. Dbamy o środowisko, więc wszystkie nasze ubrania są zapakowane w estetyczne, ekologiczne pudełka.

Dla nas, pasjonatów motocykli, niezwykle ważne jest, aby nawet podczas krótkich przejazdów po mieście czuć się bezpiecznie. Nasze ubranie musi chronić nas jak karoseria. Dzięki rozwiązaniom Mottowear może ono być w końcu także komfortowe, wygodne i stylowe jak zwykłe ciuchy. Dlatego stale ulepszamy technologię, z której korzystamy i robimy wszystko, by mogła dosłownie uratować nasz tyłek 🙂