Home / O firmie

O firmie

O nas

Motto Wear

– marka odzieżowa dla pasjonatów motocykli i wielbicieli miejskiej wygody i stylu. Pomysł na firmę zrodził się z pasji, zajawki i potrzeby – jako motocykliści chcemy czuć się bezpiecznie, ale też wyglądać dobrze po zejściu z motocykla. Skoro produkty żadnej firmy nie były nam w stanie tego zapewnić, postanowiliśmy założyć własną. Zaczęliśmy produkcję ubrań w 2002 roku i krótko po tym weszliśmy na zagraniczne rynki. Jesteśmy dumni z tego, że przez te wszystkie lata nie straciliśmy swojego lokalnego charakteru i cała produkcja nadal odbywa się w Europie.

Zawsze chcemy być pierwsi, dlatego od 2012 roku, w produkcji naszych spodni, wykorzystywaliśmy najnowocześniejszą szwajcarską technologię CT. To złożony materiał nieścierny, połączony przędzą wielowłóknową poliamidu PA6.6 – ta kombinacja zapewnia maksimum bezpieczeństwa i ochrony. Zachowując przy tym komfort i wygodę noszonej odzieży. Jako pierwsza firma oferująca ubrania motocyklowe z dżinsu, zaczęliśmy stosować bardzo cienkie i lekkie ochraniacze D3O. Wszyte wewnątrz spodni, są niewidoczne na pierwszy rzut oka, ale w trakcie upadku zmieniają swoje właściwości. Reagując na uderzenie i absorbując jego siłę. Chroniąc w ten sposób miejsca najbardziej narażone na urazy, czyli kolana i biodra.

Z czasem wprowadzaliśmy do oferty najlepsze ochranaicze na rynku. Aktualnie stosujemy renomowane i certyfikowane produkty firm Safe Tech i Safe Tec.

Nie ustajemy w poszukiwaniach i w ramach dalszego rozwoju, zaczęliśmy produkować nasze jeansy w oparciu o przełomową technologię Armalith®. Wystarczy jedna warstwa ubrań wykonanych w tej technice, aby zapewnić, identyczną jak odzież ze skóry, ochronę w trakcie upadku na większości nawierzchni! Technologia ta posiada certyfikat Europejskiej Normy CE13595-2, co nie tylko daje nam pewność i bezpieczeństwo, ale też komfort jazdy, wygodę i świetny wygląd.
Aktualnie, wszystkie ubrania motocyklowe mają dodatkowe wzmocnienia z oryginalnego materiału Kevlar® DuPont™ (DuPont™ and Kevlar® are trademarks or registered trademarks of E.I. du Pont de Nemours and Company), aby zabezpieczyć ciało na linii bioder, kolan i ud. Jesteśmy dumni, że nasza marka przeszła wszystkie testy i otrzymała certyfikat FprEN 17092-4:2019 “A”. Jest to wyznacznik gwarancji najwyższej jakości, bezpieczeństwa oraz komfortu noszonych ubrań. Dbamy o środowisko, więc wszystkie nasze ubrania są zapakowane w estetyczne, ekologiczne pudełka.

Dla nas, pasjonatów motocykli, niezwykle ważne jest, aby nawet podczas krótkich przejazdów po mieście czuć się bezpiecznie. Nasze ubranie musi chronić nas jak karoseria. Dzięki rozwiązaniom Mottowear może ono być w końcu także komfortowe, wygodne i stylowe jak zwykłe ciuchy. Dlatego stale ulepszamy technologię, z której korzystamy i robimy wszystko, by mogła dosłownie uratować nasz tyłek 🙂

W Motto Wear pasjonaci sportów motocyklowych łączą styl z bezpieczeństwem i funkcjonalnością. Zaczynaliśmy jako pierwsi w Polsce i jedni z pierwszych w Europie – od 2002 roku szyjemy ubrania, które wyróżniają się jakością surowców i wykonania. Nie boimy się powiedzieć o sobie, że jesteśmy najlepsi, bo idzie za tym wieloletnie doświadczenie, wiedza i pasja.

Zależy nam na komforcie, ale przede wszystkim bezpieczeństwie naszych klientów, dlatego od początku współpracujemy z europejskimi ekspertami w dziedzinie badań, testów i certyfikacji RICOTEST i SATRA. W naszej produkcji używamy tylko najnowocześniejszych i najbardziej bezpiecznych dostępnych rozwiązań. Stosujemy tylko i wyłącznie 100% oryginalny Kevlar® DuPont™ (DuPont™ and Kevlar® are trademarks or registered trademarks of E.I. du Pont de Nemours and Company) lub oryginalny Armalith®. Wszystkie oferowane produkty wyposażone są w certyfikowane ochraniacze, pochodzące od europejskich producentów: Sas-tec (Niemcy) lub Safe-tech (Włochy). Jako jedyni w Polsce i nieliczni na świecie, możemy pochwalić się certyfikatem CE prEN 17092-4: 2019.

Działamy na rynkach zagranicznych, zdobywamy serca kolejnych klientów na całym świecie, ale produkcja nadal odbywa się w Europie. To daje nam pełną kontrolę nad jakością i unikalnym charakterem naszych ubrań. U nas ubierzesz się nie tylko na motocykl – zachowując przy tym swój unikalny styl.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.